- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Најновото истражување вели: Макс најпопуларен возач, Мекларен најпопуларна екипа

Формула 1 фановите од 187 земји низ светот учествуваа на најголемото досега истражување на Ниелсен и Моторспорт Нетворк. Истражувањето им даде можност на фановите да...

Ф1 стана партнер со НБА

Формула 1 најави партнерство со НБА лигата за претстојниот тркачки викенд кога треба да се вози трката за Големата награда на Америка.  Партнерството е формирано...

Тото го продава своето скапоцено Ферари ЛаФерари

Тото Волф продава скапоцено Ферари ЛаФерари Аперта, дел од неговата скапоцена колекција автомобили. Неколку месеци откако продаде дел од својата приватна колекција, австрискиот шеф на...

Мерцедес се откажува од Петронас и продолжува со Арамко ?

Се чини дека од наредната година Мерцедес и Петронас ќе се разделат и германскиот тим ќе продолжи со саудискиот нафтен гигант Арамко како главен...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 И Гасли беше жртва на “супер Саинз“

Пјер Гасли со своето АлфаТаури загуби позиција на патеката од суепр расположениот и конкурентен Карлос Саинз од Ферари. https://twitter.com/F1/status/1447661784224129035?s=20  

🎥 Алфа претекнува во тандем

Кими Раиконен и Антонио Џовинаци во тандем во некоку кривини го минаа Даниел Рикардо. Одлична тимска работа. https://twitter.com/F1/status/1447656247713570826?s=20
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Турција: Триумф на Ботас по една година пауза

По точно една година и 13 денови без победа, Валтери Ботас застана на највисокот скалило на подиумот откако победи на денешното Турско Гранд При. На...

Русија: Победа број 100 за Хамилтон во најинтересното Сочи до сега

Луис Хамилтон стигна до својата 100та победа во Формула 1 кариерата на ултра-интересното Руско Гранд При, нјинтересна трка одржава во Сочи до сега. Дополнително, седумкратниот...

Италија: 1-2 за Мекларен по 11 години

Сензационално, Мекларен по пауза од 11 години дојде до 1-2 победа откако последната беше во 2010 година во Канада со Џенсон Батон и Луис...

Холандија: “Лудиот Макс“ беше премногу за Мерцедес

Макс Версрапен беше преголем залак за Мерцедес на домашното Холандско Гранд При и без проблеми стигна до својата 17та победа во кариерата, враќајќи си...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -