0,00 ден

No products in the cart.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 ќе дигитализира снимки од 1960-тите и 1970-тите години

Работата на организирање и архивирање на снимките од Формула 1 Гранд При тѕрките од 1960-тите и 1970-тите години е во полн ек како дел...

Кими огласи на продажба свое Ферари за 1,8 милиони евра

Кими Раиконен сеуште е последниот возач на Скудерија Ферари кои освоил титула за најтрофејниот тим на гридот, а неодамна се повлече од Формула 1...

Алпин ќе се облекуват во Kappa

Францускиот фабрички Алпин тим потврди дека ќе соработува со Капа и К-Веј, два бренда на италијански БејзикНет. Во пресрет на сезоната, тимот од Енстон потврди...

Ред Бул ги потврди плановите за своите јуниори

Ред Бул објавија каде ќе се тркаат нивните помлади возачи во 2022 година, а 5 од нивните младинци ќе излезат на гридот во Формула...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

📷 Спа ги покажа промените на О’Руж и Раидилон

Реновирањата и преправките на легендарниот Спа-Франкошамп автодром се во полн ек, а белгијците ги покажаа проширувањата и прилагодувањата на најлегендарниот дел од патеката. Се работи...

🎥 Драг трка: Ф1 против ФЕ против ВРЦ

Интересна драг трка направиле Top Gear BBC, шампионски Формула 1 болид против електричен Формула Е болид против моќно ВРЦ возило. https://www.youtube.com/watch?v=yrnL2LnJJnY&t=12s
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Абу Даби: Макс, шампионе, честито !

Макс Верстапен е 34от Формула 1 првак во историјата на спортот, честито Макс, сосема заслужено. Ја загуби позицијата на стартот, ФИА повторно се вмеша и...

Саудиска Арабија: Луис пред Макс во трка преполна со контроверзии

Луис Хамилтон стигна до својата 102ра победа во кариерата на првото Саудиско Гранд При во историјата на спортот, на трка на која имаше две...

Катар: Луис пред Макс, Алонсо се врати на подиум по 104 трки

Одлично премиерно издание на Големата награда на Катар, трка со многу претекнување, победа од почеток до крај ан Луис Хамилтон, одлични воведни кругови за...

Бразил: Луис Хамилтон остава без зборови

Луис Хамилтон дојде до својата 101ва победа во Формула 1 кариерата, а им го донесе 122от триумф на Мерцедес во спортот со феноменално издание,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -