- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Абитебул: Еден од најдобрите пласмани по враќањето во Ф1

Сирил Абитебул изјави дека двојниот пласман во топ 10 за Рено во Британија бил еден од најдобрите постигнати по враќањето на производителот во спортот во 2016 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Рикардо и Окон се пласираа на 4то и 6то место на Британското Гранд При изминатиов викенд.

Ова беше многу добар резултат и еден од најдобрите од нашето враќање во Формула 1. Особено значи многу тука во Силверстон, храм на Формула 1 првенството и една од домашните трки за нашиот тим. 

Јасно, имавме и малку помош на крајот и добивме позиции, но тоа не треба да ги засени силните перформанси од тимот во текот на целиот викенд. Двајцата возачи имаа силен прв круг, при менувањето во бокс тимот заврши одлична работа. Имавме силна издржливост, а тоа е важно кога има трки исполнети со случувања.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Кубица го предупреди Фетел: Нема да биде лесно во Астон Мартин

Полскиот возач Роберт Кубица, смета дека Формула 1 треба да биде среќна што Себастијан Фетел останува на гридот следната година. Откако уште во Мај Скудерија...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вилнев: Ферари можеше да биде тоа што денеска е Мерцедес

Жак Вилнев, поранешниот Формула 1 првак, смета дека Ферари можеле да бидат она што денеска е Мерцедес доколку не заминел толку талентиран персонал од...