0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Азербејџан, Возач на денот: Луис Хамилтон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Втор пат сезонава, Луис Хамилтон е прогласен за возач на денот, по таквото признание во Шпанија, овој пат фановите го “бендисаа“ во Азербејџан.

Седумкратниот првак стартуваше од 4от ред, но возеше многу трпеливо, се бореше со Тсунода, Окон и Рикардо, а на крајот на само 7 кругови пред целта, го претекна Пјер Гасли за 4то место зад возачите на Ред Бул и својот колега Расел.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Lewis Hamilton – 14.8%
Max Verstappen – 13.6%
Sebastian Vettel – 13.1%
Sergio Perez – 10%
Pierre Gasly – 9.3%

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

С.АРАБИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ЕМИЛИЈА РОМАЊА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

МАЈАМИ, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Вилнев: Верстапен е цело време на максимум, Хамилтон не е

Поранешниот првак, Жак Вилнев, даде свое мислење за клучната разлика помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон.  Тој повторно...