Азербејџан, Возач на денот: Луис Хамилтон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Втор пат сезонава, Луис Хамилтон е прогласен за возач на денот, по таквото признание во Шпанија, овој пат фановите го “бендисаа“ во Азербејџан.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Седумкратниот првак стартуваше од 4от ред, но возеше многу трпеливо, се бореше со Тсунода, Окон и Рикардо, а на крајот на само 7 кругови пред целта, го претекна Пјер Гасли за 4то место зад возачите на Ред Бул и својот колега Расел.

Lewis Hamilton – 14.8%
Max Verstappen – 13.6%
Sebastian Vettel – 13.1%
Sergio Perez – 10%
Pierre Gasly – 9.3%

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

С.АРАБИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ЕМИЛИЈА РОМАЊА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

МАЈАМИ, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ