Албон: Изгубив малку самодоверба по сударот

Александер Албон од Ред Бул признава дека изгубил малку самодоверба откако заврши во бариерите на вториот петочен тренинг. Младиот возач на Ред Бул ги блокираше предните тркала и заврши во бариерите по што замина во гаражата да му се промени предното крило. Тој излезе при крајот на сесијата и постави 5то најбрзо време.

Ги блокирав тркалата претходниот круг. Многу форсирав и повторно ми се случи истото. Очекував дека ќе поминам полошо – изјави албон.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ова е прво искуство за Албон во Сингапур каде тој брзо научи дека нема место за грешка.

Патеката е многу техничка и една грешка уништува се. Не смее да се има грешки бидејќи ѕидовите се блиску. Сеуште не сум самоуверен за квалификациите.

НАЈНОВО

Волф забележал проблеми во врската помеѓу Фетел и Ферари

Тото Волф не бил изненаден кога дознал за заминувањето на Себастијан Фетел од Ферари, откако приметил проблеми во нивната врска. Фетел се приклучи...

популарно

Тод објаснува зошто Себ не успеал да го копира Шумахер

Жан Тод, првиот човек на Ферари, верува дека недостаток на обединетост во Ферари е главна причина што Себастијан Фетел не успеал да го копира...