- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Албон незадоволен: Секако дека не сакам да заостанувам

Александер Албон имаше лош квалификациски ден за Британското Гранд При.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако поголемиот дел од третиот тренинг го помина во боксот, тој не успеа да се пласира во топ 10 на квалификациите, исто како и во Унгарија.

Изгледавме прилично добро. Не велам дека цел викенд беше ужасен, но денес не беше многу добро. Изгубивме драгоцено време на патеката, а ветeрот се менуваше постојано, што пак влијаеше над балансот. Не успеавме тоа да го подесиме правилно.

За трката ќе имаме слободен избор на пневматици, така што се надевам дека ќе надоместиме неколку позиции. Секако, не сакам да заостанувам и да морам постојано да претекнувам, но се надевам дека ќе може да освоиме поени.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...