0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Албон призна што му недостасувало во Ред Бул

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Алекс Албон се присети на времето во Ред Бул и признава дека денеска различно би гледал на тоа искуство кое го имал. 

Тој смета дека немал доволно искуство и поради тоа не можел да напредува во тимот. По една сезона во Торо Росо, тој доби шанса да го замени Пјер Гасли кој не можеше да му парира на Верстапен. Иако освои поени сепак не беше задржан во тимот и на крајот на 2020 годиан беше заменет со Серхио Перез, по што остана да биде тест и резервен возач пред да се врати на Формула 1 гридот оваа година со Вилијамс. 

Мислам дека сега сум подобро подготвен. Не се купува искуство и знам дека За се треба време. Иако не бев во формула 1 минатата година, сепак мислам дека сум поподготвен од претходно – посочи британецот со тајландско потекло.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Што погрешил во 2019 година, тој смета дека не било нешто големо, но дека чекорот бил преголм за него. 

Не би рекол дека нешто погрешив затоа што Тоа би било претерување. По половина година во Формула 1 преминав во врвен тим. Тоа е прерано за било кој возач. Денес јуниорите поспоро се развиваат. Јас се мачев со болидот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да...

Перез: Немам поима зошто сум под истрага

Серхио Перез вели дека не разбира зошто се соочува со истрага од стјуардите за прекршок при безбедносното...