0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Албон: Суеверието се исплатеше

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Црвената коса на Алекс Албон, според него, му ги донела вторите поени оваа година. 

Возачот на Вилијамс дојде со нова црвена на косата за која објасни дека е поради суеверие. По Австралија, каде го освои поенот, тој имаше фарбан дел на косата, но тогаш тоа беше во добротворни цели кога отпатува во родниот Тајланд. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На наредната трка на Имола, бојата падна од неговата коса и тој не освои поени. Сега тој повторно се офарба и освои два поени со своето 9то место во Мајами.

Не се потребни надграби, само ќе ја обојам косата. Да бидам искрен, само квалификациите беа чудни, Но на трката се поправив. Имав добро темпо и ги стигав тие пред мене. Напредував со сударите напред и ги стигав останатите. Пред викендот рековме дека доколку освојам поени целиот тим ќе ја исфарба косата. Потоа отидов кај инженерит и се шегувавме дек црвената боја имала ефект.

Мислам дека имам голема подршка и одиме напред. Поспремен сум од претходните години и поискусен. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Алонсо: Верстапен е чекор пред сите годинава

Фернандо Алонсо смета дека конкурентите за овогодишната титула возат неверојатно добро, но дополни и дека Макс Верстапен...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Албон во Вилијамс и догодина

Вилијамс потврдија дека Александер Албон ќе остане дел од нивниот Формула 1 тим и следната година откако...

Капито откри: Албон не сака во Астон Мартин

Шефот на Вилијамс, Јост Капито, откри дека Александер Албон не е заинтересиран да направи трансфер и да...