0 ден

Нема производи во кошничката.

Алези: Јуниорските серии немаат смисла

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Синот на Жан Алези, Џулијано, ги напушти европските серии и замина во Јапонија бидејќи има повеќе шанси за него. 

Џулиано Алези беше Формула 2 возач кога доби отказ од Ферари академијата. Сега се трка во Супер Формула и Супер ГТ во Јапонија. 

Во Европа, Формула 1 тимовите имаат програми за развој на млади таленти, но проблемот се парите. Четири возачи во Формула 1 денес се синови на милионери.

Во Јапонија има тренинг програми и тие имаат повеќе смисла. Главниот проблем е во Европа. Тука беше Мазепин, Норис, Латифи и Строл. Парите се најважни за вашите перформанси – посочи поранешниот пилот на ферари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тој откри дека доколку имал два милиони евра ќе продолжел син му во Формула 2. 

Потребни се многу пари за напредок и тоа е неприфатилив систем за нас. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Алези го поддржува Биното да направи промени во Ферари

Поранешниот возач на Ферари, французинот Жан Алези, го поддржа шефот на тимот, Матиа Биното, да направи промени...

Алези: Сезонава не е лоша за Ферари

Поранешниот возач на Ферари, Жан Алези верува дека тимот нема така лоша сезона како што се мисли...

Алези: Факт е дека често го снемува Перез

Серхио Перез не го импресионирал Жан Алези на трката во Бахреин, францускиот возач кој 5 години возеше...