Алонсо: Подиум со конкуренти за титулата е чуден

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Фернандо Алонсо изјави дека имал чудно искуство на подиумот во Катар откако се искачи покрај Верстапен и Хамилтон, дајца возачи кои се борат за титулата. 

Поминаа седум години откако сега веќе 40-годишниот Алонсо последен пат беше на подиум и тоа се случи во унгароринг во 2014 година ддека возеше за Скудерија Ферари. 

Беше чуден подиум за мене. Не знаев што да правам. Овие двајца возачи се во војна и не сакав да седам премногу – појасни нандо.

Тој посочи дека е среќен за неговиот подиум и не сака да го споредува со претходните. 

Нема да кажувам како да се спореди, но мислам дека во однос на перформанси бевме добри и достојни за подиум. Среќен сум и не сакам да го споредувам со други претходни победи. важно е дека ми беше доста чудно. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема