0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Алпин ќе се облекуват во Kappa

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Францускиот фабрички Алпин тим потврди дека ќе соработува со Капа и К-Веј, два бренда на италијански БејзикНет.

Во пресрет на сезоната, тимот од Енстон потврди дека Капа ќе стане нивни одицијален партнер и ќе ги опремува возачите Естебан Окон и Фернандо Алонсо со опрема за на патеката, како и целокупна опрема за тимот за времетраење на договорот кој важи и за Академијата и за Еспорт тимот. К-Веј брендот ќе стане официјален лајфстајл партнер и ќе доставува опрема и облека за патување помеѓу трките.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Капа ќе произведе неколку нови колекции за новото партнерство со тимот како и производи за фановите, серија на патеки како и аксесоари под Алпин официјалниот бренд.

Повеќе од 40 години Капа работи со најголемите фудбалски клубови во Европа како Јувентус, Милан, Барселона и Рома. Низ годините тие беа спонзори и на Американскиот државен атлетски тим во 1981 година како и на Италијанската рагби федерација во 2002 година, а поддржуваат и елитно скијање.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Алонсо задоволен: Подобро е одошто во Барселона

Фернандо Алонсо откри дека сите во Алпин се поголеми оптиисти и позадоволни од болидот одошто на претходниот...