0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Алфа Ромео го променија официјалното име на тимот и логото

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Целосното име и лого на Формула 1 тимот на Алфа Ромео ќе биде малку променето за тркачката сезона која ни претстои.

До лани тимот беше познат под официјалното име Алфа Роме Рејсинг Орлен, а годиава официјалното име ќе биде Алфа ромео Ф1 тим Орлен. Орлен е полски државен нафтен гигант која поседува и рафинерија се главни спонзори на тимот поради што Роберт Кубица е резервен и тест возач на екипата. Исто така, променето е и логото на екипата.

промоцијата на името претставува нов пристап на екипата како што спортот влегува во нова и храбра ера со новите правила. во исто време остануваме поврзани со скорешнотоминато преку идентитетот и главниот партнер присутен во името. алфа ромео и орлен, кои остануваат во екипата на долг рок, продолжуваат да притискаат – велат од хинвил.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот има целосно нов тандем возачи за сезонава, но сеуште не објавиле датум за промоција.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Жу незадоволен од пречестите дефекти

Гуанју Жу, кинескиот Формула 1 дебитант, веќе има три откажувања од трки годинава, така што посочи дека...