Армани го облече Леклер за најновата кампања

Модната куќа на Армани ги отвори своите продавници во Италија и се подготвуваат за нова кампања во стил која го вклучува Шарл Леклер.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

22-годишниот возач на Ферари е новото лице за колекцијата пролет/лето под називот “Направено според мерка“. 

Шарл Леклер ветува многу. Тој постигна значителен успех и покрај младата возраст, а тоа е показател на неговата желба и посвета, како и очигледен талент. Тој е ново лице и има голема енергија за колекцијата – изјави Џорџио Армани.

НАЈНОВО

Стаинер: Иднината на Хаас не зависи од ограничениот буџет

Тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, вели дека сопственикот на тимот Џин Хаас, ќе одлучи дали да остане или да замине од...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...