0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Астон Мартин не му забраниле на Фетел контроверзна кацига

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Астон Мартин, Мајк Крак изјави дека не му забраниле на Себастијан Фетел да ја обои кацигата со слогани и шари со кои бара забрана за дупчење на нафта во една област во Канада.. 

Фетел овој викенд во Канада имаше нова еколошка цел и тоа беа нафтените полиња во Канада. 

Знаеме дека тоа што се случува во Алберта е криминал бидејќи се сечат дрва за да се најде место да се извлече нафта. Дупчењето на нафта е лошо за природата. Очигледно дека загадувањето во Канада е огромно. Имам посебна кацига за овој викенд и мора да размислиме за наредните генерации кои сега се и доволно стари за да знаат што прават – посочи четирикратниот шампион.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фетел се најде на удар и на министерката за енергетика која го нарече хипокрит. 

Мајк Крак изјави дека тоа што Фетел ја променил кацигата и маицата било негова волја. 

Тој сметаше дека ако ја носи кацигата и маицата ќе привлече внимание. Во одреден момент реши дека привлекол доволно внимание.

Не може секој ден да ја носи истата маица. Видовме до сега дека вакви кампањи има само во петок и сабота. Тој сам носи одлуки. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Марко го прогласи Алонсо за изненадување на годината

Советникот на Ред Бул, доктор Хелмут Марко, го прогласи Фернандо Алонсо за  изненадување на годинатата по серијата...