Батон: Мерцедес ќе му плати на Хамилтон колку што тој вреди

Шпекулациите за трансфер на Луис Хамилтон од Мерцедес во Ферари станаа силни во последно време, но поранешниот првак, Џенсон Батон, смета дека истите се креирани за засилување на преговарачката позиција на седумкратниот првак.

Преговорите помеѓу “сребрените стрели“ и возачот се во тек подолго време, а шпекулациите за негов прмин во Ферари беа веднаш демантирани од двете страни.

ако некој возач има повеќе од една опција, тоа е секогаш добро за него. мерцедес точно знаат колку тој вреди и тоа ќе му го платат. сеуште е неверојатно брз, но нема довволно силен болид за да го покаже тоа и а повторно да се бори за титули – посочи батон.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ