- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

БВТ ќе гради бунари за секои поени на Рејсинг Поинт

Главниот спонзор на Рејсинг Поинт, компанијата БВТ, се обврза да гради бунар за секој пласман во поени на Серхио Перез и Ленс Строл оваа тркачка сезона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот од Силверстон е партнер со БВТ поради кои ја имаат розевата боја на болидот од 2017 година, а годинава компанијата чија специјалност е третирање на вода, стана дел од името на екипата.

Како дел од b.Water Mission програмата, БВТ ќе гради бунари во Гамбија секогаш кога возачите на екипата ќе стигна до позиција на крајот од трката која носи поени за екипата.

една од клучните силни страни во нашето партнерство со БВТ е желбата да се користат глобалните платформи на спортот за да се постигне напредок во издржливи проекти низ светот.

бвт веќе го поддржува тимот во однос на иницијативата да се намали користењето на пластика за една употреба во формула 1 падокот, а со b.Water Mission имае можност да направиме нешто многу значајно надвор од тркачката патека.

се враќаме на долго очекуваните трки во австрија, но имаме голема обврска да се покажеме во добро светло како дел од оваа фантастична иницијатива – изјави отмар шафнауер, првиот човек на екипата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...