0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Берни неубеден во американизирањето на Ф1

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Берни Еклстон, поранешниот шеф наспортот, откри дека никогаш не сонувал и не предвидувал американски начин на водење на спортот како во моментов.

Целата фама која се крена во пресрет на првата трка во Мајами е огромна, а имаше и доста критики, особено оние полни со подбив насочени кон лажната марина

формула 1 е насекаде. бројот на гостите е неверојатен и мислам дека конечно сме присутни како што треба во северна америка – изјави тото волф.

барањето од страна на спонзорите и фановите е огромни, како никогаш до сега. наскоро ќе го имаме и вегас и ми се допаѓа каде спортот се движи во сад – дополни зек браун од мекларен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Не толку возбуден е поранешниот Ф1 супреми Еклстон кој беше отстранет од раководна функција штом американците од Либерти Медиа ја превземаа тркачката серија.

во моментов формула 1 се произведува во американски стил. можеби тоа е добро затоа што многу глупави работи произлегле од америка и сите се среќни, но тоа е далеку од начинот на кој ја ја раководев серијата – изјави 91-годишникот за Bloomberg.

Запрашан да одговори на коментарите на Берни, Главниот извршен директор на Либерти Медиа, Грег Мафеи, изјави:

берни може да “мрчи“ колку сака, но реалноста е дека сите сакаат да се дел од формула 1 во момнтов.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мерцедес тврди дека потскокнувањето е решено

Од Мерцедес веруваат дека го решиле главниот проблем со потскокнувањето, проблем кој велат дека им ги уништува...

Волф: Не ни требаат возачи

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, е јасен дека немаат слободно возачко место за наредната година за...