- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Берни: Ферари ќе стави вето ако Тото дојде на чело на Ф1

Поранешниот Формула 1 шеф, Берни Еклстон, не е сигурен дека Тото Волф ќе биде следниот Главен извршен директор на Формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Австрискиот шеф на Мерцедес го пропушта тркачкиот викенд во Бразил, прва пропуштена трка по 2013 година, а шпекулациите се дека е на интензивни преговори со Либери Медиа, а во врска со челното место во нивниот Формула 1 проект.

Сепак, 89-годишниот Берни смета дека назначувањето на Тото на челната функција во Формула 1 нема да биде толку лесно.

тото е одличен во менаџирањето, го покажа тоа во мерцедес, но лесно е кога луѓето мора да се согласат со вас. мислам дека ќе му биде многу тешко ако луѓето не може да ги контролира – смета господин е.

Италијанска Corriere della Sera пишува дека тоа нема да биде единствен проблем на Волф кон челното место во Формула 1.

името на волф циркулира како можен наследник на чејс кери, но изгледа дека ферари кои секогаш се многу вешти во политичките игри ќе го забранат неговото назначување на чело на спортот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Рикардо: Сакаме да ја искористиме секоја шанса

Возачот на Рено, Даниел Рикардо, изјави дека тимот сака да биде во позиција да ја искористи секоја шанса викендов во Австрија на...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...