0 ден

Нема производи во кошничката.

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да добие две одделни казни при неговата истрага кај стјуардите.

Перез победи пред возачот на Ферари, Шарл Леклер, но е повикан кај стјуардите за прекршување на правилата при безбедносното возило. Возачот на Ред Бул наводно “паднал“ повеќе од 10 должини зад безбедносното возило пред рестартот што е причина за казна. Биното смета дека Перез треба да биде казнет не еднаш, туку двапати по две идентични грешки.

Тој направи не една, туку две грешки кога се повлече наназад, а Тоа е премногу голема грешка – изјави Биното.

Кога ќе погледнам во историјата, како на пример со Антонио Џовинаци, тој доби казна за ова, па ми е жал што Перез не ја доби казната за време на трката.

Не знам зошто веднаш не беше донесена одлука, можеби тие не сакаа да брзаат со одлуката и да одвојат време за разговор.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хене: Може да ги победиме сите

Иако оваа година тргнаа силно, Ферари сепак не успеаа да го задржат предизвикот до крај. Нивниот тест...