0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Биното: Леклер може да нападне со новиот мотор

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Од Ферари тврдат дека Шарл Леклер сега може да нападне посилно за победа откако доби нов мотор за време на Канадското Гранд При. 

Леклер го загуби водството во возачкиот поредок откако не ја заврши трката во Шпанија, а подоцна истото му се случи и во Азербејџан. Ферари му дадоа нов мотор на Леклер во Канада и тој успеа да дојде до петта позиција откако стартуваше од последниот ред.

Одлучивме за новиот мотор по Баку и тој беше свесен за тоа и имаше време да се подготви. Тоа сигурно го фрустрира возачот и тој мора да ги  контролира емоциите бидејќи секогаш сака да престаса некого независно дали има или нема брзина. Моравме да старуваме до крајот и петта позиција е одличен резултат – откри шефот на Ферари, матиа биното. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Леклер сега заостанува 49 поени зад актуелниот шампион, но Биното е оптимист дека ситуацијата ќе се подобри во наредните трки. 

Сега имаме нов мотор за наредните трки. На четири трки пред летната пауза ова е важно за него и тој ќе може да нападне да освои поени. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз не сака да вози легендарни болиди

Карлос Саинз конечно објасни зошто не сака да вози легендарни Формула 1 болиди, откривајќи дека има страв...

Ферари со подобрен мотор во Белгија

Ферари ќе донесе подобрена верзија од својот мотор на Белгиското Гранд При на крајот од овој месец. Забраната...