0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Биното му објасни на Саинз каде загубил од Верстапен

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Матиа Биното го пофали Карлос Саинз за своите перформанси во Канада и му објасни дека само совршен викенд можел да му помогне да го победи Макс Верстапен. 

Биното верува дека Саинз бил се побрз во текот на викендот и покажал подобри перформанси од Леклер. Шпанецот се бореше за предниот ред во Канада додека Леклер се мачеше да напредува поради казната за моторот. 

Доколку го видиме Карлос од петокот, тој беше многу брз. Бевме блиску до Ред Бул за да се бориме. Не знам колку, но не беше изненадување. Карлос стекна доверба во болидот. Тој беше се побрз во текот на викендот, но не доволно за да го стигне Макс – посочи шефот на скудерија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Саинз не ја освои првата победа во кариерата поради несоврешните квалифиакции каде стартувше од вториот ред и поради тоа мораше повеќе да форсира. 

Мислам дека за да се бориш со Ред Бул и Макс мора да имаш совршен викенд. Квалификациите му направија проблем на Карлос. Едно е кога си напред, друго е кога бркаш некого. Од трка на трка стекнува поголема самодоверба и се подобрува неговото возење. Тоа е важно за нас дека може да сметаме на него. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...