Биното ќе пропушти уште трки годинава

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Откако шефот на Ферари, Матиа Биното, остана во Маранело за време на Турското Гранд При, инженерот најави дека ќе отсуствува на уште трки до крајот на сезоната.

ќе ги пропуштам и трките во мексико и во бразил до крајот на оваа сезона, затоа што сме во клучна фаза на проектот за 2022 година – изјави биното за италијанска Corriere della Sera.

На трки него го менува Лорен Мекиес, човекот кој беше одговорен во падокот во Истанбул, додека Биното е посветен на развојот и воведувањето на моторот за следната година кој се покажа одлично.

имавме навистина многу брз болид во турција и бевме блиску до ред бул и до мерцедес во однос на времињата по круг. сакаме да ги минеме мекларен во конструкторскиот поредок, а со брзина тоа ќе можеме и да го направиме.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема