- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ботас ја објаснува контраверзната радио порака

Победникот на првата трка од сезоната побрза да ја објасни својата контроверзна порака која се однесувала на неговите критичари од минатата сезона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако неговиот инженер му честиташе преку радиото за време на славеничкиот круг, финецот одговори:

на тој на кого се однесува, е** се.

Веројатно дека по очајната сезона која мина без ниту една победа зад неговото име, фрустрациите се насочени кон неговите критичари Ботас го појасни коментсрот кој спонтано го дал, а бил насочен кон оние “кои знаат кои се“.

спонтано искочи од мене, сакав само да им честитам, толку, искрено, не мислев, не планирав, ништо посебно. јасно е дека има многу луѓе кои ме поддржуваат и тоа го ценам многу.

секогаш има подеми и падови и во такви моменти може да видите кои навистина ве поддржува многу лесно. дури и во текот на тешките мигови и негативни моменти, тоа е слабост на оние кои ме критикуваа.

Запрашан да одговори дали ланските критики биле нефер кон него, тој одговори:

не можам да кажам дали биле фер или не затоа што сите може да зборуваат што сакаат. до оние на кои пораката се однесуваше, може понекогаш да погледат во огледало и да размислат зошто го кажуваат тоа, мене не ми е лошо.

ќе биде долга листа да кажам кои се тие, за жал, така е. сигурен сум дека ќе се препознаат – заврши ботас.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Ботас станува досаден: To whom it may concern fuck you

Незадоволен од констанните критики за неговите перформанси кои патем се светлосни години зад неговиот колега со кого иамат исти болид, Валтери Ботас едвај дочека...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...