0,00 ден

No products in the cart.

Бразил, Возач на денот: Луис Хамилтон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Доинацијата и моќта на Луис Хамилтон и Мерцедес најдобро ја долови Фелипе Маса по крајот на трката кога го нарее Луис Хамилтон Возач на викендот.

Откако беше Возач на денот на Шпанското Гранд При во Мај, британецот втор пат годинава добива најмногу гласови од фановите.

Вчера стартуваше од 20то место и претекна 15 болиди, а денеска тргна до 10то место и победи.

Прв менуваше гуми во првата серија, последен во втората, го демнеше Верстапен, еднаш беше истуркан од патеката, но не остави простор за одбрана вториот пат.

Беше доминантен цел викенд, а бризната на правците на неговиот Мерцедес остава без зборови.

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ЕМИЛИЈА РОМАЊА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

ПОРТУГАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ФЕТЕЛ

АЗЕРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ФЕТЕЛ

ФРАНЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

ШТАЕРСКА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

АВСТРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

БРИТАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

УНГАРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

ХОЛАНДИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ИТАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

РУСИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

ТУРЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: КАРЛОС САИНЗ

АМЕРИКА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

МЕКСИКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема