- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Браун: На Ферари не му треба револуција

Поранешниот шеф на Ферари и сегашен Оперативен и спортски директор на Формула 1, британецот Рос Браун, смета дека Скудерија треба да го промени само планот, а не да прави револуција. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ферари беа под притисок од ФИА и конкурентите за легалноста на моторот по што тие загубија доста од перформансите. Детали никогаш не се појавија во јавност бидејќи тоа е интелектуална сопственост на Ферари. 

Од италијанците не се очекува значаен напредок во 2022 година кога ќе се појават новите правила. 

Фарари имаа тежок викенд, но сепак Шарл дојде до петто место на квалификациите иако немаше брзина, но на трката падна надоле. Неговиот колега Фетел ја немаше таа среќа.

Гледајќи на сите трки на Ферари се сеќавам на времето кога работев таму. Имам многу сеќавања на моето време во Маранело. Имавме многу успех низ годините. Ферари ги чека многу работа. Треба структурен план и тимот да зајакне, не им треба револуција – смета инженерот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Кубица го предупреди Фетел: Нема да биде лесно во Астон Мартин

Полскиот возач Роберт Кубица, смета дека Формула 1 треба да биде среќна што Себастијан Фетел останува на гридот следната година. Откако уште во Мај Скудерија...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вилнев: Ферари можеше да биде тоа што денеска е Мерцедес

Жак Вилнев, поранешниот Формула 1 првак, смета дека Ферари можеле да бидат она што денеска е Мерцедес доколку не заминел толку талентиран персонал од...