- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Булие тврди дека Окон одлично се снаоѓа во Рено

Поранешниот шеф на Мекларен, Ерик Булие, тврди дека неговиот сонародник добро се снаоѓа во фабричкиот тим на Рено оваа тркачка сезона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Запрашан од француски Ouest France да ги оцени настапите н Окон, Булие одговори.

некако помешано. немаше доволно можности да се докаже, во спротивно ќе искористеше голем дел од нив.

не сум загрижен за него затоа што нема никаков проблем. мора најпрвин да си го најдем местото во тимот, а потоа рено мора да му даде материјал кој ќе му дозволи да се изрази себе без да се брани.

Во врска со можноста младиот французин да дојде до подиум, Булие потврди дека тоа е сон на секој тркач.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Кубица го предупреди Фетел: Нема да биде лесно во Астон Мартин

Полскиот возач Роберт Кубица, смета дека Формула 1 треба да биде среќна што Себастијан Фетел останува на гридот следната година. Откако уште во Мај Скудерија...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вилнев: Ферари можеше да биде тоа што денеска е Мерцедес

Жак Вилнев, поранешниот Формула 1 првак, смета дека Ферари можеле да бидат она што денеска е Мерцедес доколку не заминел толку талентиран персонал од...