Валтери Ботас се разведе од сопругата

Валтери Ботас на својот Твитер профил објави дека се развел од Емилиа Пикараинен, финска учесничка на Олимписките игри во пливање, со која е во брак од 11 Септември 2016 година, а во врска уште од 2010 година.

за жал морам да објавам дека бракот помеѓу мене и емилија заврши. нашите патишта се разделија поради предизвиците во мојата кариера и животниот пат кој сум го избрал и сметаме дека е вака најдобро за животите на двајцата.

се разделуваме како жртва што таа треба да ја направи за мене и поддршката што многу години ми ја дава како и нашиот заеднички живот. верувам дека ќе не почитувате двајцата и ова ќе биде единствено нешто што ќе кажам на таа тема – напиша валтери.

НАЈНОВО

Зандворт ќе ги исполни безбедносните стандарди

Патеката во Зандворт која ќе биде домаќин на Холандското Гранд При во 2020 година во Формула 1 ќе ги исполни потребните Ниво 1 стандарди...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Вилнев смета дека Леклер ги задржувал Ферари сезонава

Жак Вилнев смета дека нетрпеливиот Шарл Леклер ги задржувал и забавувал Ферари оваа тркачка сезона. Никогаш недокажаниот Формула 1 првак од 1997 година смета дека...