- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Васур: Алфа Ромео мора да профитира од хаосот на почетокот

Тимскиот шеф на Алфа Ромео, Фредерик Васур, ја тера својата екипа да профитира од хаотичните ситуации кои би можеле да настанат на првата трка во Австрија. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Алфа Ромео се пласираа на осмата позиција во првенството минатата година со 57 поени, од кои 22 беа благодарејќи на настаните во Бразил каде врвните екипи наидоа на проблеми и откажувања. 

Помина толку долго време од трката во Абу Даби, така што очигледно eдвај чекаме да се вратиме на трките, за тоа работевме цела сезона. Првата трка е често хаотична и тогаш има можности. Мора да бидеме подготвени да ги искористиме.

Ова ќе биде ново искуство за сите, но очекуваме битката во средината да биде тесна и непредвидлива.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Марко изненаден од се посилниот Мерцедес

Доктор Хелмут МАрко смета дека Ред Бул Хонда заостануваат поради неочекувано големиот напредок на Мерцедес со нивниот мотор сезонава. “Биковите“ се надеваа дека Макс Верстапен...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...