0 ден

Нема производи во кошничката.

Верстапен имал проблем со анти-стал системот на стартот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Макс Верстапен влегол во анти-стал мод за време на стартот од трката откако ја пуштил спојката по гасењето на семафорот.

Тој падна од осма на 12та позиција во првиот свиок поради лошиот старт, но сепак, се бореше да напредува и стигна блиску до Ландо Норис во 40от круг кога излета и мораше да се врати по нови гуми. На крајот трката ја заврши на седма позиција.

Кога ја пуштив спојката, влегов во анти-стал и мора да анализирам што се случи бидејќи загубив неколку позиции. Подоцна успеав да стасам неколку болиди, но сите веќе ги имаа загреано гумите и беше тешко да ги следам.

Имав среќа, но поради грешки на другите, Дојдов до петта позиција и се обидов да се борам за четврта, но предоцна кочев и излетав. Како што почнав да кочам, предните тркала немаа грип и продолжив право. Морав да менвуам гуми и да се борам пак за поени – анализира верстапен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На прашање дали било утешително што го престасал Фетел за седмо место во последниот круг тој изјави.

Подобро е од осмо, но сепак не сум дојден за таа позиција со ваков болид.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...