0,00 ден

No products in the cart.

Верстапен и Хамилтон со нови менувачи

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Двајцата конкуренти за возачката титула, Луис Хамилтон и Макс Верстапен ќе добијат нови менувачи во своите болиди за последните две трки од сезоната.

Двајцата се на крајот на животниот век на своите менувачи кои беа променети откако имаа судар на Италијанското Гранд При во Монца по што следуваше промена. Поради одработените минимум 6 трки од страна на двајцата со исти менувач, ова нема да донесе казна за никој од нив.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема