Верстапен најде замена за Имола, ќе ја вози во симулатор

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Макс Верстапен експресно најде замена за откажаното Гранд При на Емилија Ромања откако неговиот тим Redline повторно ќе ги организира настаните Real Racers Never Quit кои беа многу актуелни за време на пандемијата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Real Racers Never Quit настаните ќе се одржат на местото каде требаше да има Формула 1 трка викендов, автодромот Енцо и Дино Ферари, секако на компјутерска симулација.

Макс Верстапен ќе биде најзвучно име, а крај него ќе се тркаат и други ѕвезди на симулациите, а настанот ќе почне на 21 Мај во 15.30 часот.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ