0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Верстапен: Нетфликс направи Ландо да изгледа како к**тон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Макс Верстапен повторно ги нападна Нетфликс и нивниот Drive to Survive документарец како лош и претеран, овој пат потенцирајќи го појавувањето на Ландо Норис кој на серијата изледал како к**тон.

Актуелниот првак одби да учествува во серијата која дебитираше во 2019 година и е одговорна за успехот на Формула 1 во Америка. Возачите во пресрет на сезоанта редовно се прашувани а повратни информации и мислење за серијата, а неколкумина, меѓу кои и Верстапен, се крајно незадоволно од вештачкото шоу и спектакл кој го предизвикуваат американците.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поради сето тоа, Стефано Доменикали најави дека ќе разговара со возачите и со одговорните за серијата во стриминг сервисот за решавање на недоразбирањата.

гледав неколку епизоди од последнта сезона и бев изненаден што сум покажан како зборувам во серијта. веројатно тоа е некоја снимка од 2018 година, нешто што е претходно снимено околу мојата борба и возење н патеката. не ми се допадна, увидов дека е стара снимка затоа што мојот глас не беше каков што е денеска.

сфатив дека многу од времето тие шетаат со своите микрофони наоколу и снимаат многу работи. морам во иднина да бидам повнимателен во однос на тоа што го зборувам.

серијата не е мој стил, иако ми е јасно дека тие сакаат да ловат моменти низ целата сезона и да ги фабрикуваат.

она што не ми се допадна, дури и тоа што не ме засегнуваше мене, е начинот на кој ландо и даниел беа покажани, тие се одлични момчиња, навистина се добри, а ландо беше покажан како к**тон, а тоа воопшто не е така, тој е одличен карактер. луѓето го познаваат ландо, тој е смешно, прекрасно и забавно момче, а ви серијата е непрпознатлив.

кога сте нов следач на спортот и никогаш не сте гледале формула 1 трка и болид, тоа ќе ви биде вистинската пртсава за него. тој е одличен, а серијата даде лоша слика за него, точно тоа ми се случи на мене на почетокот. ако некој ве прегази на стартот, тоа е, уништен сте, нема назад.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Вилнев: Верстапен е цело време на максимум, Хамилтон не е

Поранешниот првак, Жак Вилнев, даде свое мислење за клучната разлика помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон.  Тој повторно...

Норис се надева на силна трка по викендот за заборав

Возачот на Мекларен, младиот Ландо Норис, очекува тимот да има далеку посилен викенд во Британија следната недела,...