- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Верстапен не смета дека Луис може да му стане колега

Макс Верстапен не смета дека постои можност Луис Хамилтон да му стане колега во Ред Бул, нешто што го најави Еди Џордан, затоа што не гледа логика во таквиот трансфер на актуелниот првак.

единствена работа која ме интересира мене е да станам првак.

не гледам зошто хамилтон би направил трансфер затоа што тој сака да стане шампион, исто како и јас.

се обиде тој да биде во вистинската екипа, а во моментов е во вистинската екипа за да освои титули, но да видие што ќе се случи – изјави макс од прес конференцијата во русија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Холанѓанецот е во низа од две последователни трки кои не ги заврши поради проблеми со моторот, така што се надева дека во Сочи ќе го види карираното знаме на крајот од трката. Хонда направија промени во електрониката и софтверот на моторот по што очекуваат проблемите да не се повторат.

мотивиран сум да почне трката, но поважно периодов беше да ги разбереме проблемите кои ги имавме и секако да ги решиме. имавме три откажувања во 9 трки и тоа не е добро, но се обидуваме да работиме и истото да не се повтори.

Запрашан дали екипата го разбрала и отстранила проблемот, тој одговори:

мислам дека многу добро ми објаснија и се надеваме дека нема да се повторно, но во моментов не можеме да шпекулираме, треба да видиме како ќе биде на патеката.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...