- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Верстапен “ја ќари“ бившата на Квјат, во врска е со Кели Пике

Романттичната врска помеѓу Макс Верстапен и Кели Пике беше јавна тајна во падокот во 2020 година, но младиот пар ја искористи Новата Година и официјално да ја потврди истата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Верстаепен се приклучи на Кели, ќерката на трикратниот светски шампион, Нелсон Пике, во нивниот дом на Ленкои Маранхенсес, заштитена област лоцирана во северно атлантскиот брег на Бразил.

Среќна Нова Година на сите! Да ја направиме 2021 година за паметење на повеќе начини. Ви го посакувам сиот успех, љубов и среќа како што и јас ја најдов мојата – објави верстапен.

Инаку Кели Пике е поранешна девојка на Даниил Квјат, со кого беа заедно од Август 2016 година, а на 27 Јули 2019 година ја добија својата ќерка. Дани и Кели се разделија во Декември 2019 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

РЕЗУЛТАТИ

популарно