Гасли очекува напредок од АлфаТаури

0
Французинот Пјер Гасли очекува АлфаТаури да направат голем чекор напред претсојнава сезона и да станат многу конкурентни во средниот...

Дали се подготвува Заубер за партнерство со Рено?

0
Важните стратешки партнерства во Формула 1 се потпишуваат најмалку една година порано, а веќе се зборува за потенцијална соработка...

Официјалната Виртуелна серија продолжува месецов

0
Официјалната Виртуелна Гранд При серија на Формула 1 продолжува од 31 Јануари годинава и ќе се вози два последователни...

Гросжан: Снимките од несреќата во Бахреин не се пријатни за возачите

0
Роман Гросжан смета дека снимките прикажани по неговата ужасна несреќа во Бахреин биле премногу за неговите колеги возачи, но...

Лоренс: Ако Ленс не беше мој син, немаше да го критикувате

0
Ако Лоренс не бил татко на Ленс Строл, тогаш никој не би се сомневал дали младиот возач заслужува место...

Во Алфа гледаат иден лидер во Џовинаци

0
Шефот на Алфа Ромео, Фредерик Васур, откри дека го гледа Антонио Џовинаци како лидер на тимот во иднина. Џовинаци го...

Алпин ги покажа шарите “ко за зимски тест“

0
Планот на Рено за нивниот ребрендиран тим Алпин Ф1 стана појасен откако тие ги прикажаа шарите со кои ќе...

Ферари не жалат што не потпишале со Хамилтон

0
Шефот на Ферари, Матиа Биното, не жали што не потпишале со Луис Хамилтон и е задоволен од нивната одлука...

Волф: Постојат фактори против нас кои многу нè мотивираат

0
Тото Волф верува дека тимот на Мерцедес во Формула 1 треба да ја прилагоди својата структура со цел да...

Шафнауер: Фетел ќе го извлече најдоброто од Строл

0
Тимскиот шеф на тимот на Астон Мартин, Отмар Шафнауер, вели дека четирикратниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX