Строл: Врската со Астон Мартин нуди нова трансформација

0
Ленс Строл вели дека ребрендирањето на Рејсинг Поинт во Астон Мартин ќе направи трансформација во екипата. Сопственикот на тимот, Лоренс...

Има уште отворени работи кај новите правила, откри Волф

0
Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф, не може да даде конкретен одговор кога ќе бидат потпишани финалните договори за...

Имола подготвена да ја замени Кина

0
Шефовите на славниот италијански автодром Имола, се понудија на Формула 1 да го заменат дефинитивно одложеното Кинеско Гранд При...

Алфа Таури го следат Цунода

0
Веќе подолго време не е тајна дека Хонда сака домашен возач да биде вклучен во Формула 1 програмите кои...

Култхард: Големите нити го сакаат нити им треба Алонсо

0
Поранешниот Формула 1 возач, а сегашен стручен коментатор, Дејвид Култхард, верува дека Фернандо Алонсо нема опции за 2021 година...

За Ферари тест со два болида би бил неефикасен

0
Луиџи Мазола, поранешниот одговорен за тест екипата на Ферари, смета дека пристап со тест на два болида пред почетокот...

Луис и Тото не сакаат преговори

0
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, призна дека тој и Луис Хамилтон не сакаат да преговараат за договори затоа што...

Тото не смета дека Мерцедес ја направиле Ф1 неинтересна

0
Тото Волф не смета дека Формула 1 станала неинтересна и неатрактивна поради доминацијата на Мерцедес и напраотив, смета дека...

📷 Новиот Рејсинг Поинт со ново име

0
Рејсинг Поинт го претстави својот нов болид за оваа сезона, а го промени и името во БВТ Рејсинг Поинт....

Новиот Вилијамс нема огромни промени

0
Вилијамс решија нивниот овогодишен ФВ43 болид да нема фундаментални промени и покрај потешкотиите кои ги имаат минатата тркачка сезона....
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX