(Видео) Албон со излетување го започна тестот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Новиот возач на Торо Росо, Александер Албон, лошо ја почна својата Формула 1 кариера со излегување во својот прв круг на првиот тест ден.

Not quite how Alex Albon will have imagined the start of his F1 career 🙈

Shortly after the green light on day two, this happens 👀#F1 #F1Testing pic.twitter.com/148XJtc7eC

— Formula 1 (@F1) February 19, 2019

НАЈНОВО

Џовинаци смета дека има шанса за Ферари догодина

Антониот Џовинаци смета дека има шанса да вози за Скудерија Ферари догодина како колега на Шарл Леклер и замена за Себастијан Фетел. Со поддршка...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...