ПОЧЕТНА ВИДЕО

ВИДЕО

Видео клипови од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП, ТЦР Европа, ИндиКар и многу други.

🎥 Саинз против “своите“ Ферари и Леклер

0
Карлос Саинз лесно го мина својот следен колега, Шарл Леклер на Ферари по повлекувањето на безбедносното возило. Дали и следната...

🎥 Француски дуел, Гасли против Окон

0
Во еден момент од последното Гранд При возено во Абу Даби, имаше француски дуел на патеката, Пјер Гасли од...

🎥 Себ, Дани, Чеко и Кев … вака се простија од своите екипи

0
Себастијан Фетел доби Почесна гарда од тимот, Даниел Рикардо желба за максимални 55 кругови, Серхио Перез изразуваше љубов до...

🎥 Лудиот тим Мекларен по крајот на трката

0
Очигледно дека работната атмосфера во Мекларен е на врвнот ниво, од Ландо и Карлос па се до Зек Браун...

🎥 Последна трка, последен круг и Естебан Окон

0
Естебан Окон со своето Рено беше во потера по 9то место на Ландо Норис на крајот од Абу Даби...

🎥  Магнусен се испрати со Хаас

0
Кевин Магнусен беше еден од ретките кои се реши за “крофни“ по крајот на трката. Преку тимското радио тој се...

🎥 КРУГ.МК: Се тркаме заедно!

0
Формула 1 70 години по почетокот. Требаше да биде вообичаена сезона со рекорден број трки, но пандемијата го промени светот,...

🎥 Чеко достоинствено и со поддршка се прости од тимот

0
Секако дека Серхио Перез не сонуваше дека со дефект ќе се прости од Рејсинг Поинт, особено не по фантастичната...

🎥 Во свој стил, како што доликува, Себ се испрати со Ферари со песна

0
Со свој препознатлив џентлменски стил, Себатијан Фетел се испрати со Скудерија Ферари со песна. Германскиот шетирикратен првак пееше до тимот...

🎥 Како што доликува, Мерцедес прави “крофни“ на Јас Марина 7 години по ред

0
Шампионите имаат право на прослава на крајот од сезоната, а Мерцедес седум години по ред се оние кои прават...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX