ПОЧЕТНА ВИДЕО Страница 2

ВИДЕО

Видео клипови од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП, ТЦР Европа, ИндиКар и многу други.

🎥 Потегот за подиум на Алекс Албон

0
Напад со ДРС на Сант Девато беше потегот кој на Александер Албон му го донесе првиот подиум во кариерата. Британецот...

🎥 Расел без поени, разочарувањето огромно

0
Џорџ Расел имаше ретка шанса да освои поени, први во неговата кариера, но не успеа во тоа. Иако британецот одработи...

🎥 Албон го слави својот прв подиум

0
Александер Албон стигна до својот прв подиум во Формула 1 кариерата. Кристијан Клиен кој возеше за Ред Бул од 2006...

🎥 Хаосот од првиот круг

0
Првиот круг најави дека Тосканското Гранд При ќе биде лудило затоа што по само 3-4 кривини имаше инцидент. Пјер Гасли...

🎥 Лудиот карамбол од 7от круг

0
Повлекувањето на безбедносното возило во 6от круг донесе рестарт во кој Валтери Ботас ја загрози безбедноста на сите на...

🎥 Како изгледа Муџело директно од носот на Ферари

0
Круг по Муџело директно од носот на славениците, болидот на Скудерија Ферари ... вистинско уживање. https://twitter.com/F1/status/1304522855355301889?s=20

🎥 Како Окон ги уништи квалификациите на сите

0
Естебан Окон претера во последниот квалификациски сегмент во Муџело, се изврте и донесе жолто знаме со што ги уништи...

🎥 Расел знае и по песок

0
Џорџ Расел ја вози својата 30та Формула 1 трка и ниту еднаш не бил победен на квалификациите од својот...

🎥 Разочарувањето на Гасли беше огромно

0
Пјер Гасли беше видно разочаран што не успеа да мине во вториот квалификациски сегмент особено по толку добро издание...

🎥 20 години подоцна Кими е повторно на Муџело

0
Питер Заубер со кус осврт за својот пулен Кими Раиконен на кого му даде шанса за Формула 1 тест,...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX