ПОЧЕТНА ВИДЕО Страница 3

ВИДЕО

Видео клипови од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП, ТЦР Европа, ИндиКар и многу други.

🎥 Првиот круг во Ханои со симулаторот на Мерцедес

0
Естебан Гутиерез ги вози првите кругови во Ханои со симулаторот на Мерцедес во Бракли. https://youtu.be/I4lVQjgOL8M

Австралиското Гранд При пред откажување

0
По состанокот помеѓу шефовите на екипите вечерва, Големата награда на Австралија е пред откажување. Кусо откако Мекларен се повлекоа...

? Фантастично видео на Ред Бул од Зандворт

0
По возењето со стариот РБ8 болид на Зандворт, Ред Бул објави фантастично видео од моментот, вистински празник а очи. https://twitter.com/redbullracing/status/1235518142044135425?s=20

? Првиот круг на Макс на новиот Зандворт

0
Макс Верстапен имаше чест со стар РБ8 болид на Ред Бул да комплетира кругови по новиот целосно преработен холандски...

? Луис немоќен крај патеката, Мерцедес покажа слабост

0
Мерцедес имаа многу лош 5ти ден тестирање откако Валтери Ботас комплетираше само 47 кругови утрото, а Луис Хамилтон очајни...

? Асфалтот во Зандворт е поставен … еве ги и првите кругови

0
Асфалтот на патеката домаќин на овогодинешното Холандско Гранд При, Зандворт е поставен, а првит екругови веќе се извозени, иако...

? Запознајте го DAS – контроверзниот систем на Мерцедес

0
Во вториот ден од првиот предсезонски тест, како и вообичаено, продолжува вревата околу секоја нова иновација која ја прикажуваат...

? Откажа првиот мотор … на Ферари

0
Скудерија Ферари СФ1000 на Себастијан Фетел застана неподвижно крај патеката откако загуби сила од агрегатот. https://twitter.com/F1/status/1230797209983123456?s=20

? Верстапен и Албон го пробаа хиперавтомобилот Валкири

0
Како загревање за предсезонскиот тест во Ф1, Макс Верстапен и Алекс Албон, добија можност да го пробаат новиот хиперавтомобил,...

? Новиот Мекларен од неверојатен агол

0
Екипата на Мекларен се појави во Барселона и на неколку денови пред првиот предсезонски тест, тимот во Вокинг го...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX