0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Возачите на Ферари биле возбудени од првата посета во Маранело

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Двајцата возачи на Ферари, Шарл Леклер и Карлос Саинз, признаваат дека биле многу возбудени кога прв пат го посетиле Маранело. 

Леклер беше дел од Академијата на Ферари, додека Саинз потпиша со тимот откако Фетел замина. Моначанецот ја посетил фабриката како дете на покана од семеен пријател кој работел за тимот, а единствен проблем бил тоа што не смеел да влезе и гледал само од надвор. 

Седев на паркингот два часа. Замислував што има внатре. Се чувствував како Чарли во фабриката за чоколада – се присетува шарл правејќи споредба со филмот вили вонка и чоколадната фабрика. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шпанецот Саинз се приклучи на тимот во 2020 година и претходно го немал посетено Маранело. Тој дојде како замена за Себастијан Фетел чиј договор не беше продолжен на почетокот на сезоната. 

Тоа беше тајна мисија бидејќи морав да почекам да заврши мојот договор со Мекларен. Тие мораа да ме внесат од задната страна за да не ме види никој. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да...

Хорнер незадоволен удри по клеветите од Мерцедес и Ферари

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, одговори на тврдењата од ривалите по шпекулациите дека “биковите“ го...