Волф забележал проблеми во врската помеѓу Фетел и Ферари

Тото Волф не бил изненаден кога дознал за заминувањето на Себастијан Фетел од Ферари, откако приметил проблеми во нивната врска.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фетел се приклучи во Ферари во 2015 година, а двете страни сонуваа за шампионски успех. 5 сезони подоцна и тоа сеуште не се случило, а Фетел успеа да стигне само до два пласмани на второ место, а минатата година заврши на петто место.

Имаме пријателска врска со Фетел и Не сум изненаден од неговата одлука, мислам дека се забележуваа некои проблеми. Тој има одличен карактер, еден од главните во Формула 1 во последните 10 години, освои четири титули со неверојатно успешната кариера во Ред Бул.

Разочарувачки е да се гледа како неговиот сон во Ферари е прекинат, но тоа е што е. 

НАЈНОВО

Гасли ќе се откажел по само 10 круга

Пјер Гасли изјави дека речиси ќе се откажел од Австриското Гранд При по само 10 круга на Ред Бул Ринг поради проблем...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Ферари објаснија зошто го отпуштиле Фетел

Тимскиот шеф на Ферари, Матиа Биното, инсистира дека Себастијан Фетел бил нивни прв избор за возач за следната година, но појасни дека промената на...