Волф: Мерцедес е мотивиран од Хонда

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека напредокот на Хонда е дополнителна мотивација за актуелниот шампион. 

Иако Хонда најавија дека ќе си заминат од спортот на крајот на оваа сезона, сепак тие донесоа целосно нов силен мотор кој ќе ги предизвика Мерцедес. 

Тоа е добра мотивација и среќен сум со тоа. Хонда заврши одлична работа, Донесе многу силен мотор и може да ги видите до каде се АлфаТаури. Завршија одлична работа и точка. Но нема друго решение освен да се поправиме иако не е така лесно – најави австриецот.

Мерцедес го имаше најсилниот мотор од почеотокот на оваа турбо ера. Иако Луис Хамилтон победи на првата трка во Бахреин, сепак брзината на Ред Бул и АлфаТаури отвори прашања. 

Не, Не сум изненаден. Мислам дека Хонда е горда компанија и сигурен сум дека последниот мотор е најдоброто нешто од нив. ТОа е голема мотивација за нас. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема