0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Волф: Мораме да бидеме внимателни во очекувањата

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тото Волф побара од тимот да бидат претпазливи во мислењето дека може да ги придизвикаат Ред Бул и Ферари иако веќе имаат поголема брзина. 

Во Монтреал тие ја имаа најдобрата трка до сега оваа сезона. 

Една ластовичка не ја носи пролетта, а Тоа што го видовме во Барселона одлета некаде. мора да сме претпазливи.

Тоа што имавме брзина во петок и бевме добри на мокро е предвидливо. Можеби бевме меѓу најбрзите болиди. Во втората серија Луис и Џорџ беа напред, Но не во сите кругови. Тоа беше охрабрувачки да се види, Но јасно е дека сакаме да се вратиме напред – побара шефот на тимот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хамилтон изјави дека втоиот подиум за него бил како победа и се донело нова доза на оптимизам. 

Подиумот ни донесе надеж. Знаеме дека има уште многу во болидот и СИгурен сум дека има повеќе од другите. 

Но, Волф изјави дека позитивните моменти од Монтреал се поради тоа што Хамилтон имал среќа. До сега тој имаше проблем со тајмингот од безбедносните возила и патеките кои не му одговараат. 

Имаше трки кои работеа против него и сега тој дојде до подиум, Но добро е што тој се избори за подиум, а не му беше подарен. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Волф: Тешката сезона многу ќе ни помогне

Шефот на Мерцецес, Тото Волф очекува тешката сезона на тимот да му помогне многу во иднина.  Тимот од...