0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Волф: Не ни требаат возачи

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, е јасен дека немаат слободно возачко место за наредната година за никого. 

Серхио Перез потпиша со Ред Бул до крајот на 2024 година, но се поставува прашањето за иднината на Гасли. Французинот има договор со тимот до 2023 година, но не се знае дали ќе продолжи со АлфаТаури бидејќи место во Ред Бул за него нема. 

Нема отворени врати кај нас. Имаме двајца возачи, Не го гледаме пазарот на возачи за да не се дефокусираме – посочи австриецот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во 2024 година најверојатно ќе се ослободи место доколку Луис Хамилтон замине од тимот бидејќи неговиот договор истекува. Иако тој изјави дека нема да се пензиора сепак останува да видиме. 

Прерано е да зборуваме за договори во 2024 година. Среќни сме со Луис, Не се сомневаме дека ќе имаме подобра сезона и подоцна ќе дискутираме за 2024 година. мислам дека имаме одлични возачи. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Волф: Тешката сезона многу ќе ни помогне

Шефот на Мерцецес, Тото Волф очекува тешката сезона на тимот да му помогне многу во иднина.  Тимот од...