0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Волф: Ни треба максимум од Баку

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата Награда на Азербејџан за да остане во борбата со болидите на Ред Бул и Ферари во шампионатот.

Луис Хамилтон и Џорџ Расел се надеваат дека ќе седнат зад воланот на многу подобрената W13 машина за трката во Баку бидејќи целат на првата победа во сезоната. Тимот пристигнува на ветровитата градска трка во Баку по разочарувачкиот викенд во Монако, кој следеше по трката во Шпанија на која добија нова надеж.

Одиме во Баку освежени по бурниот викенд во Монако полн со црвени знамиња, одложувања и променливо време.

Освоивме солидни поени, но беше можно повеќе во текот на викендот и треба да ја максимизираме секоја можност за да останеме во борбата – посочи тото.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Еден елемент што би можел да игра улога во корист на Мерцедес овој викенд е непредвидливата природа на градската патека во Баку, која често дава изненадувачки резултати. Тоа е местото каде што и Пјер Гасли и Себастијан Фетел завршија на подиумот во 2021 година, при што Хамилтон и ривалот за титулата Макс Верстапен не дојдоа до поени.

Како и во Барселона, свиоците со бавна брзина на Монако го претставија W13 како тежок предизвик, но исто така ни обезбедија вредни лекции.

Со уште една улична патека во Баку, тимот работи рамномерно за да ги анализира тие две трки и да ги идентификува областите во кои можеме да иновираме за да туркаме напред.

Баку често произведува некоја забавна и луда акција на патеката, а распоредот генерира добри можности за тркање. Значи, да видиме дали ќе ја исполни својата репутација овој викенд.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Волф: Тешката сезона многу ќе ни помогне

Шефот на Мерцецес, Тото Волф очекува тешката сезона на тимот да му помогне многу во иднина.  Тимот од...