- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Волф: Со Луис до Марс и назад

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, ги нарече смешни шпекулациите на медиумите кои го поврзуваат со трансфер во Скудерија Ферри во пакет со неговиот возач, Луис Хамилтон.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако Тото не се појави на трката во Бразил, медиумите почнаа да шпекулираат дека ќе го замени на чело на спортот извршниот директор Чејс Кери, а во последно време се актуелни пишувањата дека ќе премине во Ферари.

медиумите скроиле добар план, но би претпочитал да направам нешто друго како на пример да летам до марс со луис да видам да не има нешто за освојување таму.

сериозно, сакам да бидам успешен со мерцедес следната година, а тоа што ќе се случува потоа ќе биде решено во периодот кој следи – изјави волф за австриски Kronen Zeitung.

По долгата и напорна сезона со рекорден број трки, вклучените во спортот се надеваат да одморат за време на Божиќните празници, но не и Тото.

мојот тарапевт ми вели дека треба долги години за организмот да се навикне на толку високо ниво на стрес, а треба исто така многу години за да таа навика помине. три недели одмор не се никаква помош затоа што треба пауза и во текот на годината.

Во врска со Хамилтон и неговиот напад на рекордите на Шумахер, тој изјави:

ако ми дадеме болид на исто ниво како останатите, не посилен, тогаш ќе ја заврши работата затоа што има квалитет.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

ФИА забрани било какви пораки од подиумот

ФИА им забрани на возачите да носат било што на себе освен тркаките одела на подиумот откако Луис Хамилтон во Муџело носеше маичка на...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...