Волф: Хамилтон е стандардно извонреден

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, смета дека poвеќе нема смисла да ги коментира неверојатните перформанси на Луис Хамилтон. 

Седумкратниот шампион дојде до 97та победа во неговата Формула 1 кариера во Португалија откако ги помина Макс Верстапен и Валтери Ботас на патеката воборба за позиција. Седумкратниот првак изјави дека оваа победа го исцрпила ментално и физички откако по рестартот падна на 3то место.. 

Мислам дека имаме добар болид и сме во позиција да се бориме за пол позиција. МОжеби ни фали десетинка, Но болидот е добар и близу е до Ред Бул.

извозевме машка трка. Нема смисла да се коментираат перформансите на Луис бидејќи тие се веќе стандардни и тој е редовно извонреден. 

Ова е втора победа за Хамилтон оваа сезона и сега е во предност од осум поени пред Верстапен. 

Мислам дека сеуште не треба да се премине линијата бидејќи ризикот од губење поени е голем, Но ривалството се зголемува. Не гледам зошто би се релаксирал Луис. Работи напорно и ова е доста забавно. Според предсезонскиот тест не очекувавме две пол позиции и две победи. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема