0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Во најголемa тајност, Ферари искористи ден за снимање на Монца

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ферари буквално ја заклучија Монца во Петок и во нјголема тајност искористија ден за снимање во пресрет на Шпанското Гранд При што ги подгреа шпекулациите за големината на нивните новини кои се очекуваат во Барселона.

Секако дека Тифозите будно го следат секој чекор на нивниот обожаван Ферари, а овој пат италијанците имаа закажано промотивен настан на “Храмот на брзината“ со огромно обезбедување и без можност за влез на патеката. Фановите немаа дозвола да го видат болидот, пристапните патишта беа барикадирани и немаше можност да се дојде до патеката, така што детали за она што Скудерија го пробувала нема.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Екипта потврди дека Шарл Леклер го возел болидот за да се сними видео материјал наменет за маркетинг активностите. Ова снимање е многу важно за Ферари затоа што сакаа официјални слики без логото на руски Касперски кој по ивазијата на Украина беше отстранет од тимот поддржувачи.

Претходно италијанците користеа ден за снимање во пресрет на првиот тест во Барселона кога Касперски беше присутен како лого на болидот.

Секој ден за снимање е ограничен на 100 километри со посебни гуми, а на Монца тоа значи 17 кругови. Секогаш екипите работат и на прибирање на вредни информации без при тоа да се прекршат правилата.

Ферари најави големи новини за Барселона со цел да го надминат заостатокот зад Ред Бул кој го проценуваат на околу 2 десетинки, а очекувањата се дека ќе се намали отпорот кој го има болидот како и тежината, главните проблеми поради кои тимот заостанува на правците. Секако дека ќе се работи и на подот за подобро користење на земјениот ефект и отстранување на потскокнувањето.

Шпекулациите велат дека италијанците може да ја намалат тежината со отстранување на боја од болидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ферари бара решение за бавните кривини

Од Ферари открија дека бараат одговори зошто брзината на минување низ бавните кривни кој беше нивна предност...