Во Јануари ќе ја гледаме F2: Chasing the Dream

Формула 2 е добие своја верзија на популарниот Формула 1 документаре на Нетфликс, Drive to Survive. Серијата Chasing the Dream ќе има пет делови ќе биде премиерно прикажана на 2 Јануари следната година на Ф1ТВ.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во јуниорската тркачка серија која има за задача да ја храни Формула 1 со возаи, штитеникот на Мекларен, Ник де Вриес стана првак пред Николас Латифи кој ќе вози за Вилијамс следната година.

Сезоната 2019 мина во знакот на трагичната и прерана смрт на Антоан Хубер на страшниот судар во Белгија, а серијата ќе содржи реакциите снимени на самиот Гранд При настан и нема да биде едноставно за гледање.

НАЈНОВО

Одложено и Канадското Гранд При

Големата награда на Канада официјално е додадена на листата на одложени настани од Формула 1 календарот за 2020 година поради пандемијата на Ковид-19 вирусот...

популарно

Мерцедес ги поставија условите за нивното учество во Ф1

Шефот на Дајмлер, Ола Калениус, ги постави условите и правилата под кои Мерцедес би продолжиле во Формула 1. Иако никој не очекува шесткратните шампиони да...