0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Гасли го обожава огромниот предизвик кој го носи Сингапур

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 се враќа на Марина Беј во Сингапур прв пат од 2019 година, а возачите се подготвуваат за предизвиците кои ги носи трката и настанот.

Пјер Гасли откри дека ја обожава екстремната природа на Гранд При трката во градот-држава каде серијата се враќа по три години пауза поради светската пандемија. Настанот во Сингапур е повратник на гридот исто како и Јапонија и Канада кои за време на пандемијата не организираа трки.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Вообичаено настанот на Марина Беј речиси секогаш е блиску до лимитот од 2 часа тркање поради должината на патеката од 5 километри на која се возат 61 круг за да се постигне вообичаената дистанца. Патеката доби нов и помазен асфалт за овогодинешното издание на трката, а големата влажност ја прави трката исцрпувачка за возачите, една од најтешките.

Пјер Гасли заврши на 8мо место на последното издание од трката во 2019 година и нетрпелив е на предизвикот.

ќе се обидам да одморам и да се наспијам затоа што трката бара да сте во врвна физичка форма затоа што има екстремни услови. ја обожавам патеката, искрено, го сакам местото и ми недостасуваше последните неколку години поради што нетрпелив сум да се вратам.

ако ги погледнеме бројките, можеби е подобро бројките да не се гледат туку само да се биде отворен, да се вози и да се даде се од себе. се подготвуваме на најдобар можен начин и се надеваме дека ќе се бориме за добри позиции.

АлфаТаури се мачат сезонава и ја немаат константност како конкурентите, а Гасли само еднаш имаше топ 5 пласман. АТ03 повеќе сака патеки со помала потисна сила и беше силен во Белгија и Италија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Латифи доби 5 места казна за Јапонија

Николас Латифи доби казна од пет места на гридот во Јапонија за неговата вмешаност во инцидентот со...

Aлонсо фрустриран: Ова е неприфатлива загуба за Алпин

Фернандо Алонсо ја изрази својата фрустрација откако двојното откажување во Алпин на Големата Награда на Сингапур му...